O ośrodku wodnym ...

HARCERSKI OŚRODEK WODNY

przy

MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY

w Trzciance

 

dsc08440

   Harcerski Ośrodek Wodny swe początki notuje w 1972 roku, kiedy to przy przy sekcji żeglarstwa sportowego  Międzyszkolnego Klubu Sportowego zostaje zawiązana 15 harcerska drużyna wodna. Po rozwiązaniu MOS -u i przejściu żeglarzy do Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, działa jako Harcerski Ośrodek Wodny przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance. W swych drużynach/sekcjach gromadzi zapaleńców, tych którzy żeglują ale i tych co prowadzą zajęcia żeglarskie z dziećmi i młodzieżą z terenu naszego miasta i powiatu. Zajęcia odbywają się na terenie ośrodka wodnego położonego nad jeziorem miejskim "Sarcz". Zajęcia odbywają zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Ministra Sportu.
Struktura organizacyjna HOW MDK w Trzciance, to : komenda ośrodka, kadra instruktorska, harcerskie drużyny wodne hufca i sekcje żeglkarskie MDK, członkowie honorowi, oraz członkowie "Rady Przyjaciół HOW MDK".
Dzieci i młodzież żeglując i remontując sprzęt wodny nabywają bardzo dużo umiejętności praktycznych, tak bardzo przydatnych w ich przyszłym dorosłym życiu.
Na terenie ośrodka wodnego, zagospodarowanego i ładnie położonego nad jeziorem miejskim "Sarcz", odbywają się cyklicznie okręgowe regaty żeglarskie, zawody motorowodne, oraz imprezy klubowe, zakładowe, szkolne i rodzinne.
  

 

 W dniu 01.02.2018 rozkazem L. 1/2018 komendant Hufca rozwiązał Harcerski Ośrodek Wodny. W tym samym rozkazie z dniem 01.02.2018

powołano Harcerski Klub Żeglarski.