Chorwacja po raz trzeci.

Chorwacja po raz trzeci.
Relacja o­n-line !!!

W dalszej części zapis on-line z naszego rejsu jaki prowadziliśmy na stronach serwisu bytyńskiego. Dzięki obecnej technologii z dala od chorwackich brzegów dysponiowaliśmy swobodnym dostępem do internetu ....

 

No i mimo kryzysów, powodzi i innych nieszczęsć, udało dopiąć się trzecią edycję rejsów chorwackich. Pierwsza ekipa już w drodze, nastepne powoli takluja samochody. Jachty są w pełni obsadzone! W GALERII JUŻ SĄ FOTKI!!!

Zaokrętowanie przewidziane jest na sobotę w godzinach popłudniowych. Start zapewne odbędzie się w porannych godzinach w niedzielę w kierunku wyspy PAG. W zależnoci od warunków pogodowych, albo będziemy się kąpać i nurkować w Adriatyku, albo podniesiemy kotwice i kurs na ... Pule. Tak, zapowiada się nocne pływanie!!! około 80nm w linii prostej do przebycia!!! To tyle z najbliższych palnów, co wyjdzie, Neptun jeden wie...
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez ARmator włączone 11 Cze, 2010 - 20:38
My też się taklujemy ... ale na ,,akcje Próchnówko". Powodzenia na Mare Adriatico i trzymajcie się relingu. Hrvatske pieśni morza - to jest to !! Przywieście jakaś płytkę ... odsłuchamy na Bytyniu, może przy ,,Rakijii" Prawego i ...wracajcie!!


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez ARmator włączone 14 Cze, 2010 - 08:34
Ponieważ były pytania na jakiej trasie nasi żeglują na ,,Bavariach" ( 100 m.kw., l - 13,95 m.) po ,,Mare Adriatico" informujemy, że mają zamiar zaliczyć ok. 500 Mm między portami tym razem na wodach Pn-W. Chorwacji : Zadar - Pag- Mali Losinj-Pula - Ist - Bożava- Zadar. Nie mamy potwierdzonej info czy rzeczywiście poszli nocą z Zadaru do Pag. Jeżeli tak, to byłby to ciekawy ,,wyczyn" bo dość rzadko zdarza się nocne turystyczne pływanie po chorwackich wodach.Cała trasa jest b.dokładnie opisana w innym artykule o ww.rejsie na naszej stronie, oraz na stronie BT ,,Ferajna" z Poznania ( zainteresowani szczegółami niech zatrudnią swoje wyszukiwarki) Miejmy nadzieję, że nie złapie naszych na ,,Bavariach" - szczególnie w rejonie Pagu słynna północna,porywista Bora od Gór Dynarskich !! Prognozy meteo z tego rejonu wskazują ze taka ,,przyjemność" raczej naszym trzcianecko - bytyńskim załogom nie grozi ! Czekamy na jakieś info od uczestników rejsu - W Chorwacji praktycznie w każdej nieco większej marinie jest dostęp do internetu. Może przeczytają ten komentarz i ... odezwą się !


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 14 Cze, 2010 - 11:46
Wimy z chorwacji. Pag zaliczony, pogoda okropna. Woda w adriatyku ok 25-28 C, na dworze ok 28C i ok2-3B z zachodu. W tej chwili płyniemy do portu Jadriscica na wyspie CREST. Dalsze plany zależą od pogody. Jak będzie taka jak teraz, to przerwa na obiad i pewnie na noc polecimy do Puli, jak sie sknoci lekko to nocujemy gdzies w tej okolicy.


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 14 Cze, 2010 - 14:59
jariscica zdobyta. Złapane kraby i cos na ksztalt ryby. Jak jutro nic nie napisze, to znaczy, ze to nie byla to ryba ... Ochłodzilo sie woda 26 C słońce i wiatr do 17 knotów.


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez ARmator włączone 14 Cze, 2010 - 16:35
I jednak odezwali się ... i jak z tego wynika internet jest i zaglądają na www.bytyn.trz. pl !! Wielkie dzięki ! Z powyższego doniesienia wynika że wysokie komandorstwo chorwackiej wyprawy zrezygnowało z zaliczenia mariny Mali Losinj
( ok. 5,6 Mm po kresce od tej malutkiej Jadriscicy ) i sposobi załogi na rejs do Puli , a to już prawdziwa super marina. I male sprostowanie! Okazuje się że halsują na ,,Bavarii " i na ,,Oceanisie" a nie jak donieśliśmy wcześniej że na dwóch Bavariach. Nie wiemy tylko jakiego typu jest ten Oceanis . Ale to nie jest znowu takie ważne. A propos połowów przy wyspie Crest. ! Jeden z moich znajomych Chorwatów mówił, że każdego stwora z Adriatyku można skonsumować, ale trzeba go przed tym .... podskrobać od strony brzuszka ! Jak tę czynność wykonałeś Andrzeju- Magmarcie , to popłyniesz dalej !! Czekamy na kolejne wieści !!


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 14 Cze, 2010 - 17:53
No cóż, na wszelki wypadek, humanitarnie stworek poszedł do wody, a niech zna dobre serca mojej załogi. Obecnie czekamy na otwarcie mostu w Mali Lasnyj.


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 14 Cze, 2010 - 19:37
Mali Lesnij zdobyte, zakupy porobione, woda zatan kowana. 2 okret to oceanis 423. Bierzemy kurs na Pule ... szykuje sie nocne pływanki. Za jasnego powinnismy opuscic teren wysp i ....
jak się uda , jutro zamledujemy o postepie


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 15 Cze, 2010 - 00:47
Jest godzina 0:50 płyniemy w kierunku Puli. 44st41min373 N 14st00min195E. Mają tu internet o tej p;orze ...


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 15 Cze, 2010 - 08:48
6:00 Pula zdobyta.


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez ARmator włączone 15 Cze, 2010 - 10:04
Już nie będę za dużo włączał się z moimi komentarzami bo jak widać nasz Gł.Mechanik www.bytyn.trz . pl - a teraz Kapitan na chorwackim rejsie - nawet z Adriatyku,,steruje" bytyńską stroną!! Dziękujemy za relacje i czekamy na kolejne newsy. Okazuje się, że jednak do Mali Losinj weszli po postoju w Jadriscice.W końcu nie było to tak daleko bo tak jak w rejsie hm.hm. ...Drzewoszewo - Nakielno - Drzewoszewo na Bytyniu. I na marginesie jeszcze jedna uwaga ! Szanowni Koledzy Skipperzy na Bavarii i Oceanisie - w dzień po Adriatyku też można pływać - a nie tylko po nocach, nich załoga też coś zobaczy !!
Ten Oceanis 423 to też niezła łajba - LOA - 12,71 ,żagla 82 m.kw. i może pomieścić w super komforcie 10 osób. ( to informacja dla tych, którzy interesują się na czym żeglujecie ) Uważajcie na delfiny !!


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 15 Cze, 2010 - 10:21
Załoga na pokładzie, po odsypianiu nocki. Sniadanie w przygotowaniu. W planach zwiedzanie koloseum i... nocne pływanie? Moze sternicy wymiękną i do rana odpuszczą.... Pogoda zwnowu okropna bedzie ze 30C lub więcej i bryza od wody. powiem szczerze, noca ten adriatyk jak kałuza wygląda ... wszędzie jasno dookoła, jakies swiatełka mrugają, zielone, czerwone, żółte ... ale chłodniej jest. Nocą nawet spodnie mozna naciągnąc. Pozdrowienia dla wszyskich kibicujacych. Fotek nie wrzucamy narazie, bo internet ma swoją cenę...
PS z Pogromcą planujemy spotkanie integracyjne nad misą owoców morza... Odpuscimy zalodze nocne plywanie ale ciiii nie donosic!
PS2
Lepiej kartą płacić o 0,02 zł srednio taniej wychodzi.


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 16 Cze, 2010 - 07:29
Na ranem przeszła burza. Teraz swieci slonce i zapowiada sie kolejny cieply dzien.
Na dzisiaj planowane przejscie przez Rier, Czyli Crest po raz drugi, tym razem przejscie przez mółnocny przesmyk.Dalej zobaczymy gdzie znaocujemy. Planujemy dzisiaj z 50-60 nm przebyc. Poberam aktualna prognoze i zaczynamy kolejny dzien rejsu.


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 16 Cze, 2010 - 11:40
Pula za rufą, kierunek zmieniony po zapoznaniu sie z prognoza pgody. Celem jest Premuda lub Skarada. Piękne adriatyckie słońce, wiatr 14 kn stan morza 1-2, z cd pomykaja szanty, załoga leniwie kawe sączy ... minoł nas wlasnie 100 stopowy jacht z NY ....bajka, my z 5 kn na żaglach o­ni chyba z 7.... Pozdrawiam
PS 2 delfiny były widziane, jak to bywa na naszych rejsach w srody...


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez ARmator włączone 16 Cze, 2010 - 15:03
Nieźle , nieźle wam idzie oranie Adriatyku.U nas słońce jest, ale noce jakieś zimnawe!! Nie wiem czy wiecie że ten Otok Premuda to wyspa ... chorwackich emerytów ( dla mnie ok! - ale ja jestem stypendystą naszego kochanego ZUS a nie chorwackiego ! ) A ta Skarda, też wyspa - trochę dalej na Pd. ciekawa ale b.mały porcik - o ile wiem są tam boje. Na tym cumowisku dobrze biorą chorwackie okonie - to informacja dla Lecha Wopra Pajęczastego - który ponoć jest na pokładzie jednego z waszych okrętów a jak nie to tę informację przekażcie innemu wyciągaczowi ryb. Możecie też zaatakować od razu ,, z marszu" Bożawę , to już lepsza marina - tam też okonie jak na Bytyniu !! Pzdr. dla wszystkich (AR)


 
<TR bgColor=#f4f4f4>
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 16 Cze, 2010 - 22:04
Dzięki za uwagi co do Premunda, pogromcy maja za chwile cumowac na Skradzie jednak. Pewnie do nich na bojki dociągniemy. Załoge troche pomeczyła dzisiaj długa, martwa fala. Wiało gdzies do 15 i to ze 14 kn, potem kataryna. Na Siusuaku stanelismy na obiad. No my jeszcze pływamy, w okolicy 23 godziny bedziemy miejsce cumowania wybierac. A można było w domu zostać i pilota do TV macac... Nic to, pajęczasty nie wzioł niczego do łpanaia ryb, na norwegie trzyma. Wczoraj jak na pokładzie zasnął, to dziewczyny pazurki na czerwono mu zrobił, a potem wycieczki były do ich jachtu. Niemce nawet oklaski zapodali. Długo sie nie gniewał ...W Puli w porcie małe rekinki były widziane, płochliwe stworzonka...
Dzisiaj też był dzień delfina małe stadko przemkneło kołonas


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 17 Cze, 2010 - 08:46
Sniadanko pojerdzone, zbieramy si9e w kierunku Dugiego Otoka. W planie Bozava, Dugi Otok od strony morza i prawdopodobnie Bozava na nocleg.


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez ARmator włączone 17 Cze, 2010 - 11:44
Zdravo !! Dobro jutro !!
Dawno,dawno temu w tej Boźawie były najlepsze dania z ryb !! Warto poszukać małej ,,Rybarskiej konoby" ( była niedaleko tego małego porciku ) i zamówić ,,ribnom juhe" i do tego ... chłodnego ,,Karlovaća" ( oczywiście w małych ilościach !). W rejonie całego ,,Dugiego Otoka" są najczystsze wody Adriatyku i ... raj dla płetwonurków. Są też tu podobno ekstra homary. Ale przy podchodzeniu do Boźawy trzeba dokładnie sondować i uważać by jakiemuś nurkowi nie walnąć ,,na leb" kotwicy, bo nurków tam tyle ile kiedyś u nas stonki !! A na Bytyniu mamy komary jak ... homary. Trzymajcie się relingu !! (AR)


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 17 Cze, 2010 - 14:46
haha u nas nie ma żadnych latających uprzykrzających urządzeń. Jedna mucha widziana była, ale... za szybą w muzeum w Puli haha. Teraz po obiadku w Ist tniemy na Dugi Otok. Plan rejsu realizowany jest ze skrupulatnoscia. idziemy ostrą połówka, wieje z 14 knot, u nas na gps predkosc 4,5.
Ist trochę nas urzekł. Tutaj juz sie zaczyna leniwa chorwacja.
Przy kei mozna na muringach parkować, ale tylko połowa bay przygotowana, od lądu pomosty rozwalone, nie da sie dojsc. Po drugiej strony cumuje prom.
No nic jeszcze tylko dwa dni w pracy i wracam do domu :)


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 18 Cze, 2010 - 08:14
Bozawa wzięta szturmem wczorajszego wieczora. Było zwiedzanie zatopionego wraku oraz uciekanie przed burza. Taka bavarka to do 8 kn potrafi wyciagnać na silniku bez problemu... Do portu wpłynoł statek z wodą. Ciekawy sposób parkowania... Kotwica na dno, obrót na kotwicy i cumy rufowe.


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 18 Cze, 2010 - 10:48
Częsć załogi poszła na pieszo do tunelu morskiego, my zaraz cumy oddajemy i płyniemy do nich.


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 18 Cze, 2010 - 18:56
No to pod konie przywialo do 20 kn, poredkosc z GPS 8 kn. Ostatnie halsiki pod Zadarem i do domku. przygotoweać sie do zdania jachtu. Dzięki wszystkim za obserwcje naszego rejsu. Aha rozmowy telefoniczne sa astronomicznie drogie, ale smsy dochodza za darmo.
A-hoj


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 0)
przez anonimowy użytkownik włączone 18 Cze, 2010 - 23:17
I wszystko co piękne szybko się kończy. Ale w Zadarze ,,hrvatskie zejmany" obejrzą te wasze jachciki, oj obejrzą , nawet nurków pod kadłuby wyślą czy aby nie są gdzieś ,,dziabnięte". Oraz ta zawsze dość przykra chwila - trzeba zatankować full ... i trochę kun znowu poleci!! A potem w drogę piękną Jadranską autocestą ... tunelami, estakadami wśród gór !!! Jak wrócicie to mamy nadzieję trochę rakiji ( którą w Chorwacji ,,se peće", a nie ,,pędzi" jak mi ktoś tłumaczył !) uchowa się i pogadamy jak było w waszym rejsie naprawdę. A u nas ruszają jutro regaty AKŻ - tu na Bytyniu ( jubileuszowe, bo AKŻ ma 20 lat) . Poza tym to będziemy holować ,,Polarisy" ( ale nie do Zadaru) na kolejny już 19 rok służby szkoleniowej w Próchnówku. ( tak,tak - te ,,okręty" pojawiły się na Bytyniu w 1993 r.!) Może zdążycie na ich 19-te wodowanie !! Spokojnej podróży !! (AR)


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez ARmator włączone 18 Cze, 2010 - 23:28
Już późno a z matematyki nigdy nie byłym ,,tygrysem" .Te ,,Polarisy" idą do Próchnówka oczywiście na 17 - ty, a nie na 19-ty rok służby szkoleniowej. Pardon.
A z Chorwacji jedźcie spokojnie i ... prawą stroną !! ( pzdr. AR.)


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 19 Cze, 2010 - 08:06
Na regaty niestety chyba nie da się dojechać... chociaż jakby wziąć Bavarke i spinakera postawić :)
Załogi ogarnięte, male sniadanko i w droge. Jutro w okolicach obiadu planujem zamustrować w domu.
Sternicy teraz planują, że zdałoby się na urlop wyskoczyć gdzies poływać szuwarowo ....


 
Re: Chorwacja po raz trzeci. (Wynik: 1)
przez magmart włączone 21 Cze, 2010 - 12:18
Niniejszym melduje się, że rejs zakończony. Załogi w kraju zaczęły się meldować od wczesnych godzin nocnych do godziny 15 z minutami ostatni. całosc zdrowa sie zameldowala.

W drodze powrotnej powstala propozycja rejsu na przyszly rok ze zwiedzaniem centralnej częsci wyspiarskiego kraju (Kornaty, Hvar Sebenik). Temat podejmujemy, chetni zglaszać się wstepnie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgloszenia bedziemy przyjmowac do konca pazdziernika, potem podejmujemy decyzje o wyborze okretow. Termin proponujemy podobny, koniec czerwca, moze poczatek lipca, ale zalezy to od cen. Takiego plana mamy....